نقش مرکز تحقیقات در بهینه سازی و بهره وری راه آهن

Spread the love

از احداث راه آهن سراسری و یکپارچگی آن در ۱۳۱۷ هشتاد سال میگذرد و از همان هنگام یکی از مهمترین گلوگاه­ های شبکه راه ­آهن مسیر درود- اندیمشک بوده که در دوران دفاع مقدس دموراژ سنگین، توقف کشتی­ها و محدودیت تعداد کامیون­ها عامل تشدید تقاضا در آن ایام گردید.

از آنجایی که اغلب مدیران راه ­آهن (و غالب کارشناسان) با تخصص یک­ بعدی به سطوح بالای مدیریتی می ­رسند و با توجه به چند روش استفاده شده در توضیحات فوق برای افزایش ظرفیت لرستان ملاحظه میگردد علاوه بر ضعف مدیران و کارشناسان در مباحثی مانند اقتصاد، برنامه ­ریزی، مدیریت، حقوق، ریسک و ….، مشکلات تصمیم­ گیری بهینه از چند گزینه تخصصی ریلی غالباً موجب کاهش اثر بخشی و پر هزینه و زمان­بر ­شدن طرح­ها و کاهش بیشتر سهم ریلی می­گردد.

به منظور رفع این نقیصه که آثار آن در راه ­آهن سریع تهران- قم- اصفهان، راه آهن برقی تهران – مشهد و خط ریلی برقی گرمسار- اینچه برون و … خودنمایی می کند، احیاء مجدد و تقویت مرکز تحقیقات راه­آهن الزامی مینماید. بهینه شدن تصمیمات بزرگ در سایر سازمانهای وزارت راه و شهرسازی نیز با مشکلات مشابه مواجه هستند و مراکز تحقیقات برایشان ضروری است. 

مهندس سید رسول حسینی

در سال 1351 در شهر تهران به دنیا آمدم. پس از گذراندن دوره دبیرستان وارد دانشگاه شدم. دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی رشته ریاضی کاربرد کامپیوتر، کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناسی ارشد دوم خود را در رشته مهندسی صنایع سپری نمودم. تخصص اصلی اینجانب بهینه سازی می‌باشد. پس از اتمام دوره کارشناسی دوران مقدس سربازی خود را در دانشگاه علوم پزشکی ارتش با عنوان مدرس و ناظر قراردادهای نرم افزاری بیمارستان ارتش سپری کردم. پس از خدمت مقدس سربازی، فعالیتهای خود را در شرکت راه‌آهن بصورت گسترده شروع و در دوران فعالیت خود چندین فعالیت را برای اولین بار در راه آهن نهادینه نمودم. لازم به ذکر است در حال حاضر علاوه بر فعالیت خود در شرکت راه آهن ج.ا.ا. تدریس، مشاوره و مدیریت پروژه های نرم افزاری در دانشگاه، موسسات آموزشی، سازمانهای دولتی و خصوصی را عهده دار هستم. راه ارتباط با اینجانب: شماره تماس 3490741-0912 ایمیل: rs.hoseini@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت مهندسی فناور اطلاعات هامون